Чи справді квартири в Україні досягли дна цін ?
Дата: 06.11.2017

Вже більше двох років українців переконують, що ціни на житло катастрофічно впали. Щороку на ринку з’являється сотні нових проектів. Реклами про дешеві квадратні метри переслідують нас зусібіч – громадський транспорт, білборди, ЗМІ.

Будувати більше

Згідно з даними Державної служби статистики, за січень-вересень в Україні збудовано на 27% більше квартир, аніж за аналогічний період минулого року.

Лише в столиці, за оцінками консалтингової компанії City Development Solutions(CDS), за 9 місяців 2017 року з’явилося близько 40 тисяч нових квартир в 36 комплексах.

Та пропозиція на ринку вже давно перевищила попит, запевняють експерти галузі. Наприклад, в Українському Інституті Майбутнього порахували, що з виставлених на продаж 21 тисячі пропозицій угоду уклали лише в 1,1 тисячі випадків. А це означає, що на кожного потенційного покупця припадає в середньому по 19 квартир.

Здається, що така висока пропозиція повинна звести ціни на ринку нерухомості до непристойно низького рівня, однак за даними спеціалізованого ресурсу m2bomber, середня вартість квардатного метра в Києві впродовж року радше зросла (з 20,4 тис грн в січні 2016 до 21,04 тис. грн у жовтні 2017).

Про обвал цін на квартири можна казати, коли ми говоримо про їх вартість у доларах. Але більшість українців отримує доходи у гривні, для них ціни навпаки зросли.

Тож не дивно, що українці не поспішають з придбанням житла, вибираючи варіант дочекатися нижчих цін. Та й фінансовий стан громадян не кожному дозволяє придбати власне житло.

Навіть за середньої зарплатні в Києві в розмірі 11 тис. грн (дані Держстату) відкладати на квартиру мінімальним розміром 30 кв. м доведеться впродовж п’яти років. Й це за утопічної умови, що на квартиру йтимуть всі гроші.

Розглядати придбання нерухомості як спосіб інвестицій також не надто вигідно в наш час – адже висока вартість комунальних послуг робить здавання житла в оренду малоприбутковим бізнесом. Навіть перекладаючи комуналку на плечі орендарів, власники помешкання змушені зменшувати плату, щоб рахуватися з доходами українців. Тому частина нових квартир залишається без господарів.

Починаючи з 2011 року, на ринку первинної нерухомості лише в Києві нарахували понад 76 тис. квартир, яких ніхто не купує.

В Міністерстві регіонального розвитку впевнені, що бульбашка на ринку нерухомості не вибухне. Більше того, заступник міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе переконаний, що потрібно ще більше нарощувати будівництво в країні.

Пояснює він це так: на одного українця припадає лише 23,8 км. м. житлової площі, тоді як, наприклад, в Європі, ця цифра складає 45 кв. м.

Українці справді хочуть мати власне помешкання – близько 14 млн громадян власного житла не має. Однак понад 92% запитів – це дешеве житло до $30 тис., згідно з дослідженням CDS.

Дещо покращити ситуацію могло б іпотечне кредитування, однак наразі така допомога в купівлі житла вартує понад 18% річних. Що робить кінцеву вартість в рази дорожчою.

Ще один варіант – житло під лізінг (оренди з правом викупу). Основними перевагами цього механізму є відсутність першого внеску за житло та отримання можливості проживання в квартирі відразу після укладання лізингової угоди з Державної іпотечною установою. Однак поки що скористатися цим можуть лише сім’ї вояків АТО.

Зараз Мінрегіон активно працює над розробкою механізмів для виведення проблемних об’єктів з їхнього статусу та над запобіганням виникнення подібних ситуацій в майбутньому.

Для цього міністерство пропонує запровадити страхування відповідальності архітекторів, проектувальників та інших професійних виконавців будівельних робіт.    https://espreso.tv/article/2017/10/31/rynok_nerukhomosti_v_ukrayini

Автор: admin
Звернення /
Пропозиція ГО
Заповнення заявки Вас ні до чого не зобов'язує
Ви зможете відмовитися у будь-який момент
Приєднуйтеся до нас у фейсбуці
Ваш запит успішно відправлено!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!